Национално издателство "Аз-буки"
Министерство на образованието и науката
Wikipedia
  • Вход
  • Регистрация
Аз-буки
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
Няма резултати
Вижте всички резултати
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Home
  • Издания
Начало Uncategorized

Мопасан като предмодернист?

„Аз-буки“ от „Аз-буки“
20-11-2025
в Uncategorized
A A

Светла Черпокова

Пловдивски университет „Паисий Хилендарски“

https://doi.org/10.53656/for2025-05-11

Соня Александрова-Колева. Предмодернистични характеристики в творчеството на Мопасан. Пловдив: Университетско издателство „Паисий Хилендарски“, 2023, 364 с., ISBN 978-619-202-923-4

Резюме. Рецензията представя книгата на Соня Александрова-Колева „Предмодернистични характеристики в творчеството на Мопасан“. Поставени са акценти върху приносните моменти на изследването с кратко резюме на отделните ѝ части.

Ключови думи. Мопасан, френска литература, предмодернизъм, екфразис, лингводидактология

Влезте в системата, за да прочетете пълната статия Your Image Description

Свързани статии:

Default ThumbnailЖивописният псевдоекфразис – функции и значения в романа „Бел ами“ на Мопасан Default ThumbnailПрилагането на методи, базирани на дигитални инструменти, в чуждоезиковото обучение Default ThumbnailСтароарменският корен „булх“ и българите в арменската география „Ашхарацуйц“ (VII в. сл. Хр.) Default ThumbnailЕзикът на реставрацията на фотографии: културно наследство и методологии
Етикети: екфразислингводидактологияМопасанпредмодернизъмфренска литература

Последвайте ни в социалните мрежи

СподелянеTweet
Предишна статия

Обучението по немски език в УНСС – десетилетия на традиции, приемственост и развитие

Следваща статия

Вестник „Аз-буки“ – брой 46/2025 г.

Следваща статия
Вестник „Аз-буки“ – брой 46/2025 г.

Вестник „Аз-буки“ – брой 46/2025 г.

Децата диктуват дневния ред

Децата диктуват дневния ред

Скърбящият воин пази паметта на героите от 1885 г.

Скърбящият воин пази паметта на героите от 1885 г.

Последни публикации

  • Учителят от столичното 119. СУ „Акад. Михаил Арнаудов“ инж. Николай Николов провежда проектни STEM седмици в края на всяка учебна година
  • Българското неделно училище „Света София“ в Чикаго отбелязва 50-годишнина
  • Приобщаването започва с отворена врата и хора с големи сърца
  • МОН предлага критерии за подбор на кандидати за Национална програма „Избирам да следвам в България“
  • Книгите отиват при читателите в софийските паркове
  • Пътят към световния елит започва в училище
  • Осигурителната система с нови правила от 1 август 2026 г.
  • Младежкият духов оркестър „Берковица“ изпълнява Ботевия марш на парахода „Радецки“
  • Близо 90 участници се включват в 63. Летен семинар по български език и литература на Софийския университет
  • Как се определят и разпределят средствата за работна заплата в предприятието
  • От рубриката „Пиши правилно“: Кой какво очаква, когато „Цените се очаква да се повишат“
  • Пътуващият фестивал на науката гостува в с. Черни Осъм
  • Възпитаници на Езиковата гимназия в Кюстендил учат сред историята, културата и природата на България
  • Правителството одобри мерки срещу високи такси за платено обучение в университетите
  • Предложение: „Добродетели и религии“ ще се изучава от учебната 2028/2029 г.
  • Четири медала за младите информатици
  • Министър Георги Вълчев се срещна с проф. Михаел Бар-Зоар
  • Образователната комисия одобри откриването на филиал на БДУ в Добрич
  • Как да уловим опасни отпадъци в стъкло
  • Работилници по занаяти в Килифарево
  • Знанието може да бъде преживяване
  • От Карлово до големите театрални сцени

София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

+0700 18466

izdatelstvo.mon@azbuki.bg
azbuki@mon.bg

Полезни линкове

  • Къде можете да намерите изданията?
  • Вход за абонати
  • Начало
  • Контакт
  • Абонамент
  • Проекти
  • Реклама

Вестник „Аз-буки”

  • Вестник “Аз-буки”
  • Абонамент
  • Архив

Научните списания

  • Стратегии на образователната и научната политика
  • Български език и литература
  • Педагогика
  • Математика и информатика
  • Обучение по природни науки и върхови технологии
  • Професионално образование
  • История
  • Чуждоезиково обучение
  • Философия

Бюлетин

  • Достъп до обществена информация
  • Условия за ползване
  • Профил на купувача

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
bg_BG
en_US bg_BG
  • Вход
  • Sign Up
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"