Национално издателство "Аз-буки"
Министерство на образованието и науката
Wikipedia
  • Вход
  • Регистрация
Аз-буки
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
Няма резултати
Вижте всички резултати
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Home
  • Издания
Начало Новини Новини 2019 Брой 51-2, 2019

Срещи с облачето Нимхи

v.genkov@azbuki.bg от v.genkov@azbuki.bg
18-12-2019
в Брой 51-2, 2019
A A
Олег Попов
Дори и две от тези деца утре да изберат професията на метеоролога, означава, че програмата на МОН „Образование с наука“ е изпълнила своята мисия

Как се прави прогнозата за времето стъпка по стъпка, каква е разликата между времето и климата и как могат да си направят дъжд, мъгла или сняг в стаята. Това и още много други любопитни неща научиха учениците от V и VI клас на 159. ОУ „Васил Левски“ в столичния квартал Челопечене при гостуването си в Националния институт по метеорология и хидрология (НИМХ). Те имаха късмета да го направят в компанията на министъра на образованието и науката Красимир Вълчев и зам.-министър Карина Ангелиева.

От 7 ноември досега всеки четвъртък и петък ученици от различни училища се запознават на място в Националния институт с професиите на метеоролога и хидролога. Над 590 деца са участвали досега в откритите уроци – част от програмата „Образование с наука“, съвместен проект на МОН и БАН.

„Тук децата се запознават отблизо с професията на метеоролога и хидролога и се надяваме така да провокираме интереса им към ученето. За тези професии физиката е много важна дисциплина, а днешното поколение ученици като че ли най-трудно се мотивират да изучават природни науки – коментира министър Красимир Вълчев. – Метеорологията е може би най-практичната част от физиката, която е способна да увлече децата и да предизвика интереса им. Сега тук идват предимно ученици от столични училища, но се надяваме догодина да разширим обхвата и в съседните области и общини, за да дойдат колкото може повече деца. Защото със сигурност винаги ще имаме нужда от метеоролози.“

 Четете повече в бр. 51-52,
19 декември 2019 г.    

Your Image Description

Свързани статии:

Археологически успехи за детската школа „Ряховец“ Снимка Владимир РиболовскиЧетиригодишните – само в детски градини От детските школи към голямата сцена Да учиш, докато се забавляваш

Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":

Адрес: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

Телефон: 0700 18466

Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg

Научните списания се продават и в книжарница „Сиела“ – подлез на Ректората на СУ „Св. Св. Климент Охридски“.

Адрес: София 1000, бул. „Цар Освободител“ №22

Етикети: Свободен час

Последвайте ни в социалните мрежи

Споделяне5Tweet
Предишна статия

Ако не учим заедно, как ще живеем заедно

Следваща статия

За мишките и хората

Следваща статия
За мишките и хората

За мишките и хората

Студенти от Неапол редят глаголица на пергамент

Студенти от Неапол редят глаголица на пергамент

Защо „мекането“ е толкова заразно?

Защо евродиректива се пише слято, но еврозона и евро зона – и слято, и разделно?

Последни публикации

  • „Студио Аз-буки“ вече с над 10 000 последователи в социалните мрежи
  • Д-р Петър Цанков, носител на наградата „Джон Атанасов“ за 2018 г.: Няма пряк път до успеха
  • Учители, директори и университетски преподаватели обсъждат промените в предучилищното образование в МОН
  • Зрелостниците пишат за финансови пазари, инвестиции и ветрогенератори
  • Доц. д-р инж. Петя Трифонова: България има много региони с геотермален потенциал
  • Пробив във фотонните технологии с българско участие
  • Там, където приобщаването започва с прегръдка
  • Над 400 директори от цяла България повишават своята квалификация
  • Езикът е мост към родината
  • Образованието е повече от статистика
  • Научните открития трябва да се превърнат в пазарна стойност
  • Зрелостниците избират между „Молитва“ на Атанас Далчев и есе за границите на свободата
  • Забавно лято за учениците в село Мадан
  • В 435 училища ще се проведе матура по български език и литература
  • Защо да избягваме думата активности
  • Кога работникът има право на трудоустрояване и какви са задълженията на работодателя
  • „Евровизия“ влиза и в бургаските училища
  • Инициативата „Зелени библиотеки“ за пореден път превръща градското лято в София в пълноценно изживяване
  • 1,732 млн. евро компенсации за деца без място в ясла
  • БАН обявява конкурс за докторанти
  • МОН започва проучване сред българските учени за участието им в „Хоризонт Европа“
  • Министерският съвет прие план за действие към Националната стратегия за финансова грамотност

София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

+0700 18466

izdatelstvo.mon@azbuki.bg
azbuki@mon.bg

Полезни линкове

  • Къде можете да намерите изданията?
  • Вход за абонати
  • Начало
  • Контакт
  • Абонамент
  • Проекти
  • Реклама

Вестник „Аз-буки”

  • Вестник “Аз-буки”
  • Абонамент
  • Архив

Научните списания

  • Стратегии на образователната и научната политика
  • Български език и литература
  • Педагогика
  • Математика и информатика
  • Обучение по природни науки и върхови технологии
  • Професионално образование
  • История
  • Чуждоезиково обучение
  • Философия

Бюлетин

  • Достъп до обществена информация
  • Условия за ползване
  • Профил на купувача

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
bg_BG
en_US bg_BG
  • Вход
  • Sign Up
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"