Национално издателство "Аз-буки"
Министерство на образованието и науката
Wikipedia
  • Вход
  • Регистрация
Аз-буки
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
Няма резултати
Вижте всички резултати
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Home
  • Издания
Начало Новини Новини 2020 Брой 29, 2020

Не можеш да седиш в своя ъгъл на гората

v.genkov@azbuki.bg от v.genkov@azbuki.bg
15-07-2020
в Брой 29, 2020
A A

Оригинални идеи, въображение и граждански позиции показват участниците в XXIV национална ученическа философска конференция „Човек. Свят“. Проявата, която традиционно е част от Националния календар на МОН за изяви по интереси, за първи път се провежда онлайн заради епидемичната ситуация. Домакин е бургаското СУ „Епископ Константин Преславски“, което е един от организаторите заедно с Община Бургас и Регионалното управление на образованието в морския град.
Тази година журито оценява 55-ма ученици от
IV до XII клас. Най-убедително в първа възрастова група – IV – V клас, своя неочакван край на приказка представя Моника Колева от училището домакин.
Победители в групата VI – VII клас са Маргарита Спиридонова (СУ „Епископ Константин Преславски“ – Бургас) и Светозара Андреева (ОУ „Св. Иван Рилски“ – Перник). Те са оценени високо за своите разсъждения върху цитата „Не можеш да седиш в своя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях“ от книгата „Мечо Пух“ на Алън Милн.
Първи в групата VIII – X клас е Виктор Цветанов (ПГТ „Макгахан“ – София). При учениците от XI и XII клас победител е Костадин Патранесков (ППМГ – Бургас). Той демонстрира най-ярко философска образованост и оригиналност при защитата на разсъждения по предварително зададени теми. Тази година те включват мислите „Който знае що е философстване, знае що е живот, и обратно“ (Новалис), „Щастието е простата хармония между човека и живота, който води“ (Албер Камю) и
„И у най-грозното и отвратително животно – както и у най-грозното и отвратително човешко същество – винаги се намират и някои привлекателни черти“ (Джералд Даръл).

Your Image Description

Свързани статии:

Школи за дарования Default ThumbnailПлувни емоции в Родопите Дом на приятелството За най-добрите няма ваканция

Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":

Адрес: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

Телефон: 0700 18466

Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg

Научните списания се продават и в книжарница „Сиела“ – подлез на Ректората на СУ „Св. Св. Климент Охридски“.

Адрес: София 1000, бул. „Цар Освободител“ №22

Етикети: След часовете

Последвайте ни в социалните мрежи

СподелянеTweet
Предишна статия

Марсоходът Perseverance готов за излитане

Следваща статия

Школи за дарования

Следваща статия
Школи за дарования

Школи за дарования

Творческо лято

Творческо лято

Излез и почувствай природата

Излез и почувствай природата

Последни публикации

  • „Студио Аз-буки“ вече с над 10 000 последователи в социалните мрежи
  • Д-р Петър Цанков, носител на наградата „Джон Атанасов“ за 2018 г.: Няма пряк път до успеха
  • Учители, директори и университетски преподаватели обсъждат промените в предучилищното образование в МОН
  • Зрелостниците пишат за финансови пазари, инвестиции и ветрогенератори
  • Доц. д-р инж. Петя Трифонова: България има много региони с геотермален потенциал
  • Пробив във фотонните технологии с българско участие
  • Там, където приобщаването започва с прегръдка
  • Над 400 директори от цяла България повишават своята квалификация
  • Езикът е мост към родината
  • Образованието е повече от статистика
  • Научните открития трябва да се превърнат в пазарна стойност
  • Зрелостниците избират между „Молитва“ на Атанас Далчев и есе за границите на свободата
  • Забавно лято за учениците в село Мадан
  • В 435 училища ще се проведе матура по български език и литература
  • Защо да избягваме думата активности
  • Кога работникът има право на трудоустрояване и какви са задълженията на работодателя
  • „Евровизия“ влиза и в бургаските училища
  • Инициативата „Зелени библиотеки“ за пореден път превръща градското лято в София в пълноценно изживяване
  • 1,732 млн. евро компенсации за деца без място в ясла
  • БАН обявява конкурс за докторанти
  • МОН започва проучване сред българските учени за участието им в „Хоризонт Европа“
  • Министерският съвет прие план за действие към Националната стратегия за финансова грамотност

София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

+0700 18466

izdatelstvo.mon@azbuki.bg
azbuki@mon.bg

Полезни линкове

  • Къде можете да намерите изданията?
  • Вход за абонати
  • Начало
  • Контакт
  • Абонамент
  • Проекти
  • Реклама

Вестник „Аз-буки”

  • Вестник “Аз-буки”
  • Абонамент
  • Архив

Научните списания

  • Стратегии на образователната и научната политика
  • Български език и литература
  • Педагогика
  • Математика и информатика
  • Обучение по природни науки и върхови технологии
  • Професионално образование
  • История
  • Чуждоезиково обучение
  • Философия

Бюлетин

  • Достъп до обществена информация
  • Условия за ползване
  • Профил на купувача

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
bg_BG
en_US bg_BG
  • Вход
  • Sign Up
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"