Национално издателство "Аз-буки"
Министерство на образованието и науката
Wikipedia
  • Вход
  • Регистрация
Аз-буки
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
Няма резултати
Вижте всички резултати
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Home
  • Издания
Начало Новини Новини 2025 Брой 26, 3-9.07.2025 г.

„Аз-буки“ издаде учебно помагало по български език за прогимназиален етап

„Аз-буки“ от „Аз-буки“
03-07-2025
в Брой 26, 3-9.07.2025 г., Новини 2025
A A
Снимка Аз-Буки

Национално издателство за образование и наука „Аз-буки“ издаде учебното помагало „Приятели“ по български език за прогимназиален етап. То е предназначено за ученици, търсещи или получили международна закрила и мигранти. Помагалото отговаря на ниво В1 от Общата европейска езикова рамка.

Премиера на помагалото се състоя на 28 април в Основно училище „Иван Вазов“ в Харманли. Оформлението за публикуването му в електронен вид и за отпечатване е на издателство „Аз-буки“.

Корица на помагалото "Приятели"Учебното помагало „Приятели 3“ е третото поред, разработено от авторски екип

към ОУ „Иван Вазов“ в Харманли. Авторският екип, който работи координирано с учители от училището, е в състав: Радослава Загорова, Радост Събева, Жана Загорова и Маргарита Андонова.

Първите книги са изготвени през 2022 г. и са за ученици от I до IV клас (нива А1 и А2). През следващите години се работи по „Приятели 2“ и „Приятели 3“ (нива А2 и В1) за V – VII клас.

Изданията са създадени по Националната програма „Учебници, учебни комплекти и учебни помагала“ на МОН,

чиято цел е да осигури равен достъп до училищно образование на търсещи или получили международна закрила и мигранти.  Към помагалата интерес проявяват и българи, които живеят в чужбина и искат децата им да владеят добре родния си език.

Книгите са достъпни за свободно изтегляне от интернет страниците на МОН и на Националното издателство за образование и наука „Аз-буки“ в секция „Издания“.

Your Image Description

Свързани статии:

Дебати за таксите за платено висше образование Съдилища срещу тормоза в училище Осигурено е финансиране за Ученическите игри Софийският университет отваря врати за кандидат-студенти

Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":

Адрес: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

Телефон: 0700 18466

Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg

Научните списания се продават и в книжарница „Сиела“ – подлез на Ректората на СУ „Св. Св. Климент Охридски“.

Адрес: София 1000, бул. „Цар Освободител“ №22

Етикети: ДенятНационална програма „Учебници учебни комплекти и учебни помагала“ОУ „Иван Вазов“учебно помагалоХарманли

Последвайте ни в социалните мрежи

СподелянеTweet
Предишна статия

Дебати за таксите за платено висше образование

Следваща статия

Проф. Амелия Личева, декан на Факултета по славянски филологии в Софийския университет „Св. Климент Охридски“: Важно е не само дали, а и какво четеш

Следваща статия
Проф. Амелия Личева, декан на Факултета по славянски филологии в Софийския университет „Св. Климент Охридски“: Важно е не само дали, а и какво четеш

Проф. Амелия Личева, декан на Факултета по славянски филологии в Софийския университет „Св. Климент Охридски“: Важно е не само дали, а и какво четеш

Снимка на броя: Куклен свят

Снимка на броя: Куклен свят

Вестник „Аз-буки“ – брой 26/2025 г.

Вестник „Аз-буки“ – брой 26/2025 г.

Последни публикации

  • Изложба със 150-годишната история на детските организации обикаля из България
  • 9 златни медала по кикбокс за България
  • Добрите навици се изграждат в училище
  • Светът на децата в печата на XX век
  • Как да превърнем инициативите на гражданската наука в устойчива екосистема
  • Близо 1600 детски градини се подпомагат по „Силен старт“ на МОН
  • Помощи при раждане за майка – студентка
  • Значения на нарицателното име фейсбук
  • Откриха обновената тържествена зала на Икономическия университет във Варна
  • Изграден е първият български професионален радиотелескоп
  • Бургас разширява присъствие на академичната карта
  • Откриха нов учебен корпус на столичното 55. СУ „Петко Каравелов“
  • Кръжок по физика за любители на науката
  • Русенският университет открива съвместна лаборатория с Университета Кобе
  • България е сред водещите примери в ЕС за отворен достъп до научни публикации
  • Министерският съвет одобри близо 3 млн. евро допълнително за безплатен транспорт на деца и ученици
  • Наша ученичка стана първа в Европа на международно състезание по китайски език
  • Нов физкултурен салон в ОУ „Васил Левски“ във Враца
  • Фестивал за родители в Поморие
  • МОН публикува моделите на националните външни оценявания за учебната 2026/2027 г.
  • Министър Георги Вълчев: МОН няма да пише учебници
  • Югозападният университет откри академичната година

София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

+0700 18466

izdatelstvo.mon@azbuki.bg
azbuki@mon.bg

Полезни линкове

  • Къде можете да намерите изданията?
  • Вход за абонати
  • Начало
  • Контакт
  • Абонамент
  • Проекти
  • Реклама

Вестник „Аз-буки”

  • Вестник “Аз-буки”
  • Абонамент
  • Архив

Научните списания

  • Стратегии на образователната и научната политика
  • Български език и литература
  • Педагогика
  • Математика и информатика
  • Обучение по природни науки и върхови технологии
  • Професионално образование
  • История
  • Чуждоезиково обучение
  • Философия

Бюлетин

  • Достъп до обществена информация
  • Условия за ползване
  • Профил на купувача

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
bg_BG
en_US bg_BG
  • Вход
  • Sign Up
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"