Национално издателство "Аз-буки"
Министерство на образованието и науката
Wikipedia
  • Вход
  • Регистрация
Аз-буки
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US
Няма резултати
Вижте всички резултати
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Home
  • Издания
Начало Новини Новини 2024 Брой 34, 22 – 28.08.2024 г.

Европейският парламент търси училища посланици

„Аз-буки“ от „Аз-буки“
21-08-2024
в Брой 34, 22 – 28.08.2024 г.
A A

Набирането на кандидатури за образователната Програма за училища ‒ посланици на Европейския парламент през 2024-25 г., вече започна.

Тя дава възможност на ученици от средни, профилирани и професионални училища да научат повече за правата си като граждани на ЕС и за ролята на Европейския парламент, като насърчава гражданската им активност.

Заявки се приемат до 23:59 часа на 24 септември 2024 г.,

а до участие ще бъдат допуснати до 12 училища, съобщават от Европейския парламент.

Кандидатстването за участие се осъществява чрез попълване на онлайн формуляр. В него освен информация за образователната институция, училищата трябва накратко да отговорят защо желаят да се включат в Програмата. Школата трябва да посочат и възможна дейност, с която биха могли да повишат интереса на учениците към европейски теми.

Програмата стартира с пилотно издание през 2016 г.

През нея до момента са сертифицирани общо 146 училища, а 74 участват.

Програмата е насочена към ученици с различен образователен и социален произход и от различни региони. Тя се ползва с подкрепата на Министерството на образованието и науката, тъй като допринася за придобиването на нови знания и умения както от учениците, така и от учителите, сочат от Европейския парламент. В учебната година, в която се провеждат европейски избори, основен акцент в дейностите по Програмата е важността на гласуването.

Училищата, участващи в Програмата, определят учители и ученици за старши и младши посланици и те отговарят за нейното изпълнение. Педагозите се грижат за образователния аспект, като организират уроци относно европейската парламентарна демокрация. Преподавателите могат да използват интерактивни учебни материали на Европейския парламент, които съдържат обща информация и факти за ЕС, упражнения за демократични умения и участие в демократичните процеси, учебни ролеви игри и викторини. От учителите и учениците се изисква да извършват дейности като създаване на информационен пункт (включително онлайн), организиране на събития във връзка с Деня на Европа или създаване на съдържание за социалните мрежи. Те осъществяват връзка с членове на Европейския парламент, други посланици и партньори и се ангажират със своите общности.

Your Image Description

Свързани статии:

Нов списък със 193 професии утвърди МОН Подкрепа за педагози относно деца в риск Родителите ще извиняват отсъствия до 15 дни 20 секторни съвета изработват нов Списък на професиите

Уважаеми читатели, в. „Аз-буки“ и научните списания на издателството може да закупите от НИОН "Аз-буки":

Адрес: София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

Телефон: 0700 18466

Е-mail: izdatelstvo.mon@azbuki.bg | azbuki@mon.bg

Научните списания се продават и в книжарница „Сиела“ – подлез на Ректората на СУ „Св. Св. Климент Охридски“.

Адрес: София 1000, бул. „Цар Освободител“ №22

Етикети: Европейски парламентЕПЕСМОНРепортеручилища ‒ посланици

Последвайте ни в социалните мрежи

СподелянеTweet
Предишна статия

Ремонтират студентски общежития с 200 млн. лв.

Следваща статия

Снимка на броя: ДГ №14 „Дружба – Варна

Следваща статия
Снимка на броя: ДГ №14 „Дружба – Варна

Снимка на броя: ДГ №14 „Дружба – Варна

„Харвард“ остава номер 1 за 22-ри път

„Харвард“ остава номер 1 за 22-ри път

Вестник „Аз-буки“ – брой 34/2024 г.

Вестник „Аз-буки“ – брой 34/2024 г.

Последни публикации

  • Милчо Спиров – човекът, който учи поколения и вдъхновява бъдещите специалисти по земеделие
  • Ученици от Кюстендил се запознаха с работата на полицейските служители
  • Предмет „Добродетели“ влиза в училищата от учебната 2027/2028 г.
  • Искам учениците да се научат да мислят, казва учителят по БЕЛ в СУ „Панайот Волов“ в Шумен Деян Герговски
  • ПМГ „Проф. Емануил Иванов“ в Кюстендил изпрати випуск с отличници
  • Два златни, пет сребърни и два бронзови медала за България от Европейската олимпиада по география
  • Обявиха призьорите в Националния конкурс „Космосът – настояще и бъдеще на човечеството“
  • Националният военноисторически музей отбелязва 110 години
  • Откриха първия студентски кампус по Плана за възстановяване
  • Министър Георги Вълчев: Отношението към знанието се формира в ранна детска възраст
  • ПГ по компютърно програмиране и иновации в Бургас e първото общинско училище у нас с акредитация за международната програма International Baccalaureate
  • Националната професионална гимназия по компютърни технологии и системи в Правец отпразнува 40 години
  • Отвори врати първата детска градина, изградена по Плана за възстановяване
  • От рубриката „Правна консултация”: Какво трябва да съдържа трудовият договор според закона
  • Четири медала за българските ученици от Балканската олимпиада по физика
  • Ново училище в София започва подготовката за учебната година
  • STEM центрове дават нов облик на училищата в Кюстендил
  • Отбор на Техническия университет – София, с бронз от топ състезание за икономични прототипи
  • Три родни висши училища в престижна академична класация
  • От рубриката „Пиши правилно“: Питам дали задавам въпрос
  • Снимка на броя: Професионалната гимназия по транспорт и енергетика „Хенри Форд“ откри Център за високи постижения и нова STEM зона
  • Министър Георги Вълчев: Подготвяме предложения за промени в Просветния закон

София 1113, бул. “Цариградско шосе” № 125, бл. 5

+0700 18466

izdatelstvo.mon@azbuki.bg
azbuki@mon.bg

Полезни линкове

  • Къде можете да намерите изданията?
  • Вход за абонати
  • Начало
  • Контакт
  • Абонамент
  • Проекти
  • Реклама

Вестник „Аз-буки”

  • Вестник “Аз-буки”
  • Абонамент
  • Архив

Научните списания

  • Стратегии на образователната и научната политика
  • Български език и литература
  • Педагогика
  • Математика и информатика
  • Обучение по природни науки и върхови технологии
  • Професионално образование
  • История
  • Чуждоезиково обучение
  • Философия

Бюлетин

  • Достъп до обществена информация
  • Условия за ползване
  • Профил на купувача

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"

Welcome Back!

Login to your account below

Forgotten Password? Sign Up

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

All fields are required. Log In

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Log In
bg_BG
en_US bg_BG
  • Вход
  • Sign Up
Няма резултати
Вижте всички резултати
  • Начало
  • За вестника
  • Екип
  • Архив
    • Вестник “Аз-буки” онлайн издание
  • Контакт
  • Реклама
  • Абонамент
  • en_US

© 2012-2025 Национално издателство "Аз-буки"